Čtenářské kluby_nově

Nový školní rok se nezadržitelně blíží, nezapomeňte se včas přihlásit do čtenářského klubu na nový školní rok 2023/2024, stačí vyplnit přihlášku přes webový formulář, případně se zastavit osobně v knihovně. Počet dětí ve skupinách je omezen, vyčkejte na potvrzující zprávu od vedoucí čtenářských klubů.

 

Všechny skupiny zahájí svou činnost v týdnu od 25. září 2023.

 

Čtenářské kluby

Co se v klubech děje? Především se čte. Ke každému setkání patří dílna čtení. Děti si čtou svou vlastní či v klubu vypůjčenou knihu. Číst si mohou kdekoliv.

Kluby provozujeme za finanční podpory města Dolní Bousov.

 

Ve školním roce 2023/2024 zahájíme desátý rok činnosti čtenářských klubů. První dva roky jsme prožili ve škole. Třetí rok jsme kluby přestěhovali do dětského oddělení městské knihovny. Čtvrtý rok se do čtenářských klubů zapojily i děti z druhého stupně. A pátý rok? Byl rekordní, pro děti jsme otevřeli 5 čtenářských skupin. Ve škole se nám povedlo otevřít klubovou knihovničku, která by měla sloužit všem dětem z druhého stupně. Šestý rok a sedmý rok byl poznamenaný koronavirem, několik měsíců jsme se potkávali jen online. Osmý rok jsme si zase užili v knihovně a ponořili se do plnění čtecích výzev. Devátý rok byl plný splněných přání, plnili jsme knižní přání v Luxoru a na Světě knih, nocovali jsme několikrát v knihovně.

 

A jaký bude ten letošní desátý rok? Opět plný čtení, setkávání se spisovateli, zápisů do čtenářských diářů....tak hurá do toho!