Zpráva z Noci s Andersenem 2014

23.4.2014
Letos se v soutěži o Noc s Andersenem se do cíle pročetlo rekordních 52 čtenářů. Proto se naše knihovna dětem na noc otevřela dvakrát, a to během velikonočních prázdnin. Ve čtvrtek 17. dubna jsme od 18:00 hodin přivítali 26 přihlášených druháků a třetáků. Čtvrťáci a dvě páťačky přišli na svou dobrodružnou noc do knihovny v sobotu 19. dubna od 18 hodin.

Komisař Vrťapka pátrá

Ti mladší si svou kouzelnou noc užili v doprovodu pohádkové postavičky psího detektiva Vrťapky. Pomocníci komisaře je nejprve na čtyřech různých stanovištích učili potřebné dovednosti, které by měli mít všichni dobří detektivové. Děti se cvičily v odlévání stop ze sádry, v sestavování portrétů zločince, v maskování, ve snímání otisků prstů, psaní tajného písma a poznávání podezřelých látek po čichu.

Podrobnosti a fotky najdete zde.

Společenstvo klíčníků odhalilo tajemství Boží

Pro starší, již téměř jedenáctileté spáče jsme raději vybrali jinou knihu než kreslenou postavičku psího detektiva. Dobrodružná sobotní noc byla motivována knížkou české spisovatelky Daniely Krolupperové – Společenstvo klíčníků. Vydali se společně s knižními postavami Martinem, Vojtou, Gábinou a Vráťou na radnici, do starého rozpadlého hamru, do kostelní zahrady nebo dokonce na hřbitov a pátrali s nimi po tom, co střeží tajemné Společenstvo klíčníků. Čekalo je dobrodružné hledání starých klíčů a luštění důmyslných šifer. Ještě v knihovně si vyluštili následující zprávu: „Společenstvo klíčníků se sejde v Bousově o Velikonocích v kostelní zahradě pod červeným dubem. Musí se sejít sedm klíčů. Všech sedm klíčů se musí otočit v zámku hned po sobě, jinak bude obsah truhlice s tajemstvím Božím zničen.“ Pak už bylo na cestě za prastarým tajemstvím třeba překonat spoustu překážek a získat sedm klíčů.

Podrobnosti a fotky najdete zde.

________________________

Soutěž o noc v knihovně je u cíle

25.03.2014 13:39

K 29. březnu, se v soutěži o Noc s Andersenem 2014 v knihovně pročetlo do cíle 52 čtenářů. Po té byly těm, kteří si velké dobrodružství v knihovně zasloužili (přečetli správný počet knih), rozdány přihlášky k účasti na NsA. 

Pro letošek se naše knihovna na noc otevře dvakrát, a to během velikonočních prázdnin. Již ve čtvrtek 17. dubna od 18:00 hodin přivítáme 27 přihlášených druháků a třetáků. Čtvrťáci a dvě páťačky přijdou na svou dobrodružnou noc do knihovny v sobotu 19. dubna od 18 hodin. Nezapomeňte si teplé oblečení, určitě půjdeme ven.

Těšíme se    Vaše knihovnice.